Senior Recognition Ceremony Award Recipients

Congratulations to the seniors who received awards during the Senior Recognition Ceremony on Friday, June 10.

Gold Key Award
Briana Diaz

Gold Key Award
Andrew Mitchell

Dianne Potter Corbet Poetry Award
Finn Alexander

Dianne Potter Corbet Poetry Award
Lilith Leys

Dianne Potter Corbet Poetry Award
Daniella Appiah

Boynton Harwood Willis Award for Improvement
Declan Myers-Brown

Jessie Orr White for Excellence In English
Clara Kolker

Jessie Orr White for Excellence In English
Sophia Van Beek

Award for Excellence in Mathematics
Jiah Emily Hyun

Award for Excellence in Mathematics
Sophia Tsoukalas

Award for Excellence in Mathematics
Mingguangyi Frank Yang

Lawrence Hopkins Award
Demetrios Moutsatsos

Senior Award for Excellence in Spanish
Sander Peters

Senior Award for Excellence in Spanish
Jingyuan Andy Liu

Senior Award for Excellence in Latin
Ethan Schlapp

Senior Award for Excellence in French
Francesca Gossett

Senior Award for Excellence in Mandarin
George Taggart Vales

Award for Improvement (History & Religion)
Madison Blake

Social Sciences Award
Clyde Lederman

Bradford Religion Award
Ethan Yankey

Award for Excellence in Science
Nathan Meyer

Award for Excellence in Science
Sophia Tsoukalas

Excellence in Dance Leadership: the Karen Kristen Award
Natalia Shane

Award for Excellence in Instrumental Music
Maxwell Gorin

Award for Excellence in Instrumental Music
Andrew Chang

Award for Excellence in Vocal Music
Caleb Jakes

Award for Excellence in Music All-Around
Oliver Peterson

Award for Excellence in Technical Theater
Ellanna Swope

Excellence in Theater: Terry Meier Drama Award
Natalia Shane

Excellence in Theater Leadership: M.A. Haskin Award
Marbod Faure

Excellence in Performing Arts
Finn Alexander

Excellence in Performing Arts
Marie Kyo

Award for Excellence in Photography
Haoqing Sunny Shi

Award for Excellence in Photography
George Chang

Media Arts
Rowan Walter

Linda Wyatt Chissell Award for Excellence in Art
Phoebe Radke

Linda Wyatt Chissell Award for Excellence in Art
Christopher Shim

The Innovation and Entrepreneurship Center Award for Outstanding Achievement in Applied Sciences
Dell Hallock

MISH Award
Clyde Lederman

Award for Global Understanding
Marie Kyo

Head's Watch Award
Kyle Benson

Head's Watch Award
Annabel Fabian

Head's Watch Award
Maison McCallum

Head's Watch Award
Ethan Yankey

Gillespie Bowl (Jean Price Gillespie Award)
Caleb Jakes

Community Cup
Kira Ratan

REWATCH THE CEREMONY